کولر گازی هایسنس

بررسی علت نشتی اسپلیت

نشتی اسپلیت یکی از رایج ترین مشکلات اسپلیت ها می باشد. نشت گاز در صورتی که ادامه دار شود منجر به خالی شدن گاز فریون در اسپلیت شده و در نتیجه ی عدم وجود این گاز اسپلیت نیز به درستی کار نمی کند.

در بعضی موارد کاربر تنها متوجه عدم کارکرد کولرگازی شده و نشت گاز این دستگاه را تشخیص نمی دهد و به همین علت لازم است برای اطلاع از اختلال اسپلیت به تعمیرکار حرفه ای و مجرب مراجعه کنید. در صورتی که این مشکل به صورت سطحی وجود داشته و در مراحل اولیه باشد امکان تعمیر و رفع اختلال وجود دارد و در صورتی که این مشکل ادامه دار شده و در همان دفعات اول مورد بررسی و تعمیر قرار نگیرد اختلالات بیشتری را برای دستگاه به دنبال دارد.

نشتی اسپلیت چیست؟

در صورتی که گاز فریون وجود در اسپلیت از دستگاه خارج شود می توان گفت که نشتی اسپیلت رخ داده است. این گاز از آنجا که وزن بیشتری نسبت به هوا دارد، هنگام سرد شدن به مایع تبدیل می شود و باعث خنک شدن محیط می گردد.

نشت این گاز به بیرون از دستگاه مشکلات بسیاری را برای دستگاه ایجاد کرده و اختلالات بسیاری را در کار کاربران ایجاد می کند. به همین دلیل لازم است در اولین فرصت این مشکل بررسی شده و اقدامات مربوط به رفع نشت گاز از اسپلیت انجام شود.

خطرات نشتی اسپلیت

در صورتی که حجم گاز موجود در اسپلیت کاهش یافته باشد مصرف برق دستگاه شما را افزایش خواهد داد و به دنبال آن شما مجبور خواهید شد که برای برق هزینه های بیشتری بپردازید. کم شدن گاز اسپلیت ال جی یکی از دلایلی است که توقف عملکرد دستگاه را در پی دارد.همانطور که پیش تر اشاره کردیم، عدم اقدام برای رفع نشتی اسپیلت می تواند تبعات جدی را برای شما به دنبال داشته باشد.

علاوه بر این موارد، گاز فریون برای سلامتی شما نیز خطرناک است و نباید آن را استنشاق کنید. تنفس گاز فریون معمولا باعث مسمومیت و بروز سرگیجه های شدید در افراد می شود.

به یاد داشته باشید تبعات تنفس این گاز برای بیماران قلبی به مراتب جدی تر بوده و این افراد به هیچ عنوان نباید در معرض آن قرار بگیرند. همچنین گاز فریون برای محیط زیست نیز خطرناک بوده و تاثیرات مخربی بر لایه ی ازون دارد. بنابراین توصیه می کنیم برای جلوگیری از خطرات این اتفاق، در اولین فرصت برای رفع نشتی اسپیلت خود اقدامات لازم را انجام دهید.

عیب یابی نشتی اسپیلت

عیب یابی نشتی اسپیلت و یا تشخیص علت این مشکل در اغلب موارد به راحتی انجام می شود. اما در مواردی به علت پیچیدگی های اسپلیت لازم است عیب یابی و تشخیص این مشکل تنها توسط تکنسین های مجرب این حوزه انجام شود، در باقی موارد می توانید با توجه به علائم و نشانه هایی این مشکل را تشخیص دهید. وقتی اسپلیت شما به درستی کار نکرده و بوی نا مطبوعی دارد، این به معنای نشت گاز از این دستگاه می باشد.

فرسودگی دستگاه در طول زمان سبب می شود که فلز در طول زمان فرسوده شده و در نتیجه نشت گاز در اسپلیت رخ دهد. آسیب رسیدن به بدنه ستگاه هم یکی دیگر از دلایلی است که در رفع نشتی اسپیلت مورد توجه قرار می گیرد. راه اندازی و نصب اسپلیت ال جی نیز اگر به درستی انجام نشود مشکلاتی از قبیل نشتی گاز اسپلیت را در پی خواهد داشت.