کولر سامسونگ

بررسی قیمت و هزینه نصب مینی اسپلیت یا پمپ حرارتی در سال 2019

هزینه یک تهویه مطبوع مینی اسپلیت چقدر است؟ قیمت یک پمپ حرارتی مینی اسپلیت چیست؟ بهترین برند در بازار ایالات متحده چیست؟ در این مقاله از سری مقالات کولر گازی سامسونگ به این سوالات پاسخ داده شده و شما برای خرید یک پمپ حرارتی یا مینی اسپلیت راهنمایی خواهیم کرد. هدف ما این است که به شما اطلاعات دقیق را برای برنامه ریزی بودجه برای خرید بهترنی تهویه مطبوع به شما ارائه می دهیم.

پمپ مینی اسپلیت یا پمپ حرارتی چیست؟

این یک مرور کلی برای کسانی است که شروع به تحقیق در مورد این سیستم‌های کارآمد کرده‌اند که به رشد محبوبیت خود ادامه می‌دهند.

مینی:

این اصطلاح به این واقعیت اشاره دارد که واحد بیرونی یک سیستم مینی اسپلیت است، که به طور فنی به نام یک واحد متراکم یا کندانسور نامیده می شود،مینی اسپلیت کوچکتر از سیستم اسپلیت استاندارد می باشد و حداکثر ظرفیت آن نیز کمتز از سیستم اسپلیت استاندارد می باشد و می توان آن را بر روی زمین، دیوار بیرونی یا سقف نصب کرد.

اسپلیت :

این اصطلاح بدین معنی است که سیستم دارای یک واحد خارجی، واحد تغلیظ و یک واحد داخلی به نام اواپراتور یا تهویه هوا است. این یک واحد بسته است که در آن منبع گرما و تهویه هوا در یک کابینه بزرگ ترکیب می شود. هر کندانسور مینی اسپلیت با حداکثر هشت دستگیره هوا در اتاق ها یا مناطق جداگانه کار می کند. اواپراتورها در سقف (کوچک)، بالای دیوار (کوچک و متوسط) و یا روی زمین (بزرگ) بر اساس الزامات پروژه نصب می شوند.

بی صدا :

سیستم‌های مینی - نیز به سیستم‌های بی صدا نامیده می‌شوند چون نیازی به دودکش نیست. وقتی گرمایش (فقط پمپ گرمایی) را از طریق خطوط مجزا که از طریق دیواره (ترجیح داده‌شده) و یا پشت‌بام (برخی تاسیسات تجاری) نصب می‌شوند، از کندانسور به تراکم حمل می‌کند. یک خط انتقال الکتریکی بین این دو صورت می‌گیرد. یک خط لوله تخلیه از اواپراتور به سمت بیرون فوران می‌کند تا چگالش در زمانی که واحد تهویه هوا را تهویه کرده و فضا را تخلیه می‌کند، تخلیه شود.

برخی از سیستم های مینی اسپلیت تنها مدل های تهویه مطبوع برای هوای گرم هستند. دیگران پمپ های گرمایشی هستند که گرما و شرایط هوا را در هوای سرد دارند.

4 عامل مهم که بر هزینه می نی اسپلیت نقش دارند :

این چهار عامل هزینه سیستم HVAC مینی اسپلیت را تعیین می کنند.

  • کیفیت:

همانند تمام سیستم‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های بی صدا در طیف وسیعی از درجه‌بندی کیفیت موجود هستند.

  • عملکرد :

واحدهای تهویه هوا تنها هزینه کم‌تر از پمپ حرارتی هستند که هم گرما و هم خنک است. دستگاه‌های تهویه هوا معمولاً گرم‌کن برقی ۵ / ۵ کیلووات دارند تا حرارت مقاومت را تامین کند، اما این نوع حرارت در مقایسه با گرمایش پمپ گرمایشی، ناکارآمد و گران است. پمپ‌های حرارتی بی صدا نیز بخاری‌های کوچک دارند، اما اگر پمپ حرارتی شکست بخورد، آن‌ها فقط برای گرمایش اضطراری استفاده می‌شوند.

  • کارایی:

سیستم تهویه مطبوع و پمپ های حرارتی مجهز به سیستم تقسیم مایع در بهره وری از 15 SEER تا 38 SEER. این یک امتیاز از کارایی تهویه مطبوع، رتبه بندی بهره وری انرژی فصلی است، که نشان می دهد که چه میزان خنک سازی می تواند در هر انرژی مصرفی انجام شود.این همانند مسافت پیموده شده گاز است و رتبه بندی بالاتر کارآمدتر است.نرخ گرمایش، HSPF یا ضریب عملکرد فصلی گرمایش است و پمپ‌های حرارتی بی صدا در حدود ۹ HSPF شروع می‌شوند و حدود ۱۵ درجه بازدهی حرارتی را نشان می‌دهند. واحدهای کارآمد بیشتر هزینه دارند.

  • سایز :

یکی از انتقادات این سیستم‌ها این است که آن‌ها به اندازه سیستم‌های تقسیم استاندارد بزرگ نیستند, اما به طور معمول برای مناطق کوچک‌تر گرم / خنک استفاده می‌شوند.. سیستم های مینی اسپلیت یك منطقه از اندازه 9000 BTU تا 42000 BTU می باشد. سیستم های چند منطقه ای تعداد مشابه ای را ایجاد می کنند، اما آنها بین دو یا چند اواپراتور تقسیم می شوند. به عنوان مثال، یک خازن 36،000 BTU ممکن است برای چهار ایزوله 9000 BTU خدمت کند. هر چه سیستم بزرگتر باشد، بیشتر هزینه خواهد شد.

 

نمایندگی فروش داکت اسپلیت سامسونگ