میانگین عمر کولر گازی پنجره ای

دستگاه‌های تهویه مطبوع یک راه مقرون‌به‌صرفه برای خنک کردن خانه شما هستند و برای فضاهای کوچک‌تر مانند آپارتمان ایده‌آل هستند. با اینکه آن‌ها به هزینه بسیار زیادی نیاز ندارند، اما مالکان هنوز هم می‌خواهند مطمئن شوند که از کولر گازی که می‌خرند بیش‌ترین بهره را می‌برند. بیشتر دستگاه‌های تهویه مطبوع , عمر مفید مشابهی دارند، اما طول عمر مفید آن‌ها به استفاده، نگهداری و مراقب صحیح بستگی دارد.

متوسط طول عمر

اکثر کولر گازی های پنجره ای یک عمر مفید در حدود ۱۰ سال دارند، اما این می‌تواند بسته به این که چقدر کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اینکه آیا به درستی نگهداری می‌شود یا نه، متغیر باشد. کولر گازی های پنجره ای که تنها برای چند ماه در هر سال استفاده می‌شوند، معمولاً عمر مفید بیشتری نسبت به کولرهایی دارند که چندین ماه در هر سال استفاده می شوند.

تعمیر و نگهداری از کولر گازی پنجره ای

تعمیر و نگهداری منظم از کولر گازی پنجره ای به آن اطمینان می‌دهد که به طور موثر اجرا می‌شود و می‌تواند عمر مفید خود را طولانی‌تر کند. فیلترهای کثیف از جریان هوای مناسب جلوگیری می‌کنند که به این معنی است که کولر شما باید سخت‌تر کار کند تا هوای خنک به خانه شما بدهد. و اگر جریان هوا مسدود شود، هوایی که فیلتر را عبور می‌کند ممکن است باعث ایجاد کثیفی در کویل اواپراتور شود که توانایی آن برای جذب گرما را کاهش می‌دهد. دستگاه‌های تهویه مطبوع معمولاً یک فیلتر داخل توری دارند. برخی از فیلترها قابل‌استفاده مجدد هستند، اما برخی دیگر باید جایگزین شوند.

دفترچه راهنمای تهویه هوای پنجره خود را بررسی کنید تا نوع فیلتر مورد استفاده شما را مشخص کند. این اواپراتور و کویل های کندانسور همچنین می‌توانند در طول زمان گرد و خاک را جمع‌آوری کنند، بنابراین هر سال تمیز می‌شوند و لوله‌های تخلیه را تمیز می‌کنند. بسیاری از کولر گازی پنجره ای یک مخزن خالی دارند که در آن یک لوله چگالش را از دستگاه دریافت می‌کند. اگر این لوله بسته شود، تهویه مطبوع شما به صورت موثر اجرا نخواهد شد و این می‌تواند عمر مفید خود را کوتاه کند.

موقعیت و محل زندگی می‌تواند عمر مفید کولر گازی را گسترش دهید

اگر کولر گازی پنجره ای که نصب شده است از نور مستقیم خورشید دور باشد، عمر کولر گازی پنجره ای را می توان طولانی تر کرد. دیوار شمالی یا دیوار که سایه دار است، معمولا ایده آل است، زیرا گرمای هوا از خورشید در این مکان ها به حداقل می رسد. قبل از نصب، ظرفیت گرمایش و سرمایش خود را برای سیستم تهویه مطبوع خود بررسی کنید. اگر خیلی کوچک باشد، قادر نخواهد بود بار سرد کردن بار را در دوران گرم شدن کنترل کند. اکثر تولید کنندگان تهویه هوا دارای ظرفیتی در برچسب هستند. ظرفیت مورد نیاز برای اتاق به اندازه اتاق بستگی دارد

 

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ