کولر هایسنس

انتخاب اندازه مناسب (ظرفیت) برای تهویه مطبوع

هنگامی که مردم در مورد شرایط هوا صحبت می کنند، به ابعاد فیزیکی دستگاه خود اشاره نمی کنند، بلکه این به معنای ظرفیت خنک کننده است که در BTUs (واحد های حرارتی بریتانیا) اندازه گیری می شود. این که آیا شما یک پنجره تهویه هوا یا یک واحد مرکزی هوا را انتخاب می کنید، بهترین کارایی را دریافت خواهید کرد، و در نتیجه هزینه های عملیاتی پایین تر را در صورت انتخاب بر اساس اندازه منطقه که دستگاه باید خنک شود.

برای انتخاب نوع سیستم تهویه مطبوعی مناسب شما است،باید ابتدا اندازه فضاهای خانگی را که توسط تهویه هوا و در فوت مربع به کار می‌رود را محاسبه کنید.

محاسبه اندازه

برای محاسبه اندازه، به سادگی ضرب کردن طول و عرض اتاق یا منطقه ای که باید خنک شود. سپس، به عنوان یک عدد عملی،عدد بدست آمده را در 25 ضرب کنید این امر موجب خنک شدن کامل چه در روز بارانی، در رطوبت و چه در روزهای گرم، آفتابی و مرطوب می شود.

به عنوان مثال : اتاقی را در نظر بگیرید که 12 فوت عرض و 15 فوت طول دارد، مساحت اتاق برابر می شود با 12 * 15=180 فوت مربع، حال مساحت اتاق را در عدد 25 ضرب می کنیم :  180 * 25 = 4500 . حدقل ظرفیت تهویه مطبوعی که مناسب این اتاق است 4500Btu می باشد. اتاق را به طور کامل خنک می کند.

بزرگتر کار نخواهد کرد

تهویه هوا خیلی بزرگ است. برای حل این شایعه که بزرگ‌تر بهتر است، تهویه هوا خیلی بزرگ است، اما این ممکن است مانع از اجرای تهویه مطبوع در وهله اول شود. می‌بینید که در کنار خنک‌کنندگی هوا، تهویه هوا نیز رطوبت را از هوا استخراج می‌کند (رطوبت) که باعث می‌شود همه ما احساس گرما و چسبندگی داشته باشیم. اگرچه ممکن است کولر گازی بزرگتر هوا خنک‌تر باشد، اگر کولر گازی به اندازه مناسب نباشد نمی تواند عمل رطوبت زدایی را به خوبی انجام دهد و رطوبت را از بین ببرد.

مساحت خانه خود را به درستی اندازه گیری نمایید و نیازی های خود را بسنجید و تهویه مطبوع دلخواه خود را خریداری نمایید. همچنین می توانید با مشاورین مجرب ما در تماس باشید تا شما را در انتخاب کولر گازی مناسب راهنمای و مشاوره دهند

نکات مهم در رابطه با کولر گازی

نصب یک کولر گازی اسپلیت دیواری ، به جای یک کولر گازی پنجره ای، در واقع کارآمدتر است و می تواند خنک کنندگی بیشتری را فراهم می کند. از مزایای اسپلیت دیواری می توان به خنک کنندگی کل مساحت اتاق اشاره کرد.برای تمیز مانده اسپلیت هم می توانید از یک روکش استفاده نمایید و همچنین می توانید دهانه گرمایش را مسدود نمایید تا زمانی که در فصل سرما می خواهید دوباره استفاده نمایید

 

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلیت هایسنس